Haber

Kağıtspor’un judodaki zirvesi

KOCAELİ (İGFA) – Spor Toto Ümitler Türkiye Judo Şampiyonası 67 ilden 907 sporcunun katılımıyla Osmaniye’de düzenlendi. Şampiyonaya Kocaeli’yi temsilen katılan Büyükşehir Kağıtspor, 30 sporcu ve 7 teknik direktörle katıldı. Kağıtspor altyapısının yetiştirdiği başarılı judocular, Türkiye Şampiyonası’ndan madalyalarla döndü.

Karşılaşmaların ardından Büyükşehir Kağıtspor judocuları 5 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya ile genel klasmanda birinci oldu. Konya 4 altın, 3 gümüş ve 6 bronz madalya ile ikinci, Sakarya 3 altın ve 3 bronz madalya ile üçüncü oldu.

13 MADALYA KAZANDILAR

Şampiyonada 48 kiloda Gizem Dinçer, 66 kiloda Hilmi Mucık, 73 kiloda Emre Yazgan, 81 kiloda Buyruk Selim Arı ve 90 kiloda Atilla Dinç şampiyonada podyuma ilk adımını attı. 57 kiloda Zehra Işık Kaya, 73 kiloda Bekir Taha Seymen ve 81 kiloda Yunus Yazgan gümüş madalya kazandı. Turnuvadan 44 kiloda Şevval Erdoğmuş, 63 kiloda Sümeyra Kara, 50 kiloda Arda Taha Yavuz, 60 kiloda Tunahan Dinç ve 66 kiloda Oğuz Demirtaş bronz madalya ile ayrıldı. Protokol gereği dereceye giren sporculara ödülleri verilirken, başarılı olan sporcular ay yıldızlı formayı giymeye hak kazandı.

bulancakajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu