Haber

Antalya Büyükşehir kömür denetimlerini sıklaştırdı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kış ayları öncesi kalitesiz kömüre geçit vermiyor. Hava kalitesinin korunması ve kirliliği önlemek gayesiyle Etraf Sağılığı Şube Müdürlüğü grupları sera, katı yakıt satıcıları ve kaloriferli yapılarda sık sık kontrol gerçekleştiriyor.

Büyükşehir Belediyesi Antalya’da kullanılan yakıtların Vilayet Mahalli Etraf Şurası Kararı’nda belirtilen kriterlere uygun olup olmadığını belirlemek için kontroller gerçekleştiriyor. Kış aylarının gelmesiyle kömür kamyonları, kömür satış yerleri, konutlar, seralar ve katı yakıt satıcılarına yönelik kontroller sıklaştırıldı. Ayrıyeten takımlar, kent içinde seyir halinde olan kamyon ve TIR’larda da kontroller yapıyor. Hava Kalitesi Uygunluk Evrakı olmayan kömürler vilayet dışına çıkarılıyor.

366 NOKTADA KONTROL

Antalya Büyükşehir Belediyesi Etraf Sıhhati grupları, Isınma Kaynaklı Hava Kirliliği Denetimi Yönetmeliği ve Vilayet Mahalli Etraf Şurası Kararı doğrultusunda kömür kamyonlarından vilayet girişinde numuneler alırken, gezici gruplar de 176 katı yakıt satış noktası, 130 sera ve 60 kaloriferli yapıda kontrol gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri vatandaşların daha kaliteli hava solumaları için Büyükşehir Belediyesi uygunluk dokümanı olmayan kömürleri almamaları konusunda ihtarda bulundu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu