Ekonomi

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer için rekor hapis cezası istendi

Investing.com – Kripto para birimi değişimi thodex Binlerce kişinin dolandırıldığı gerekçesiyle hakkında yakalama kararı çıkarılan Faruk Fatih Özer, Arnavutluk’ta yakalandıktan sonra Türkiye’ye iade edildi. Bugün görülen 8. duruşmada Faruk Fatih Özer için 40 bin 462 yıla kadar hapis cezası istendi.

Anadolu 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada Faruk Fatih Özer ile birlikte 7 tutuklu sanığın mütalaası açıklandı. Savcılığın görüşüne göre Faruk Fatih Özer için 12 bin dolar “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “banka veya kredi kuruluşlarının bilgi sistemlerini araç olarak kullanarak dolandırıcılık” ve ” tacirlerin veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin malvarlıklarının hile ve hata nedeniyle aklanması”. 142 yıldan 40 bin 462 yıla kadar değişen muhasebe cezaları istendi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede MASAK raporuna yer verilirken, raporda Thodex platformunun kullanıcıları iş ve süreçleri gereği dolandırıcılık içeren davranışlarla kandırdığı belirtildi. MASAK raporunda ayrıca, Faruk Fatih Özer’in kullandığı diğer 3 hesaptan 253 milyon 714 bin 909 lira değerinde kripto varlığın aktarıldığı belirtilirken, bu aktarımların değerli bir kısmının sanıklar Cem Uzunoğlu, Faruk Fatih Özer ve Zuhal Özer’in merkezi olduğu belirtildi. Malta’da. Hizmet Sağlayıcı nezdinde kripto varlık cüzdanlarına aktarıldığı belirtildi.

Faruk Fatih Özer geçen yıl Arnavutluk’ta yakalandı

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, Nisan 2021’de hakkında tutuklama kararı çıkarılmasının ardından geçen yıl 30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta tutuklanmıştı. geri ödemekNisan ayındaki duruşması sürerken 23 Nisan’da sevk edildiği Anadolu Adliye Sarayı’nda tutuklama kararı çıktı.

Author: Günay Caymaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu