Yaşam

“Hatay’da baraj patladı” paylaşımının ardından ifade veren Oğuzhan Uğur, adliye önünde konuştu: Elimizdeki verileri sunduk.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen iki depremin ardından Kumçatı Köyü’ndeki barajın ve Hatay Yarseli Barajı’nın duvarının çatladığını sosyal medyada paylaşanlar için çalışma başlattı. Hesap sahibi Oğuzhan Uğur hakkında, sosyal medya hesabı “BaBala TV”nin bu paylaşımla depremzedelerde korku ve paniğe yol açtığı iddiasıyla savcılık, “alenen yanıltıcı bilgi yaymak” suçundan re’sen soruşturma başlattı. yönlendirilmiş ve bu nedenle arama kurtarma çalışmaları kesintiye uğramıştır.

3 SAAT İFADE ETTİ

Oğuzhan Uğur, bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliye Sarayı’na geldi. Avukatıyla birlikte Basın Başsavcılığı’na ifade veren Oğuzhan Uğur, yaklaşık 3 saat süren işlemlerin ardından adliyeden ayrıldı. Basın mensuplarının soruları üzerine Uğur, “Açıklamamızı verdikten sonra çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“ELİMİZDEKİ VERİLERİ SAVCILIKLA PAYLAŞTIK”

Uğur adliye önünde yaptığı açıklamada, “İfademizi verdik, elimizde çok veri vardı. Hepsini savcımızla paylaştık. Tabii baştan başlayan konularla ilgili olmadığını kendisine detaylıca anlattık. Belgelerimizle, videolarımızla sosyal medyadan, öncesi ve sonrası tarihlerin bile tutmadığı, sahadan kışkırtıldıklarına dair belge ve delilleri kendilerine sunduk” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu