Haber

VAN’DAN ÖNDE OLAN EKİP MALATYA’DA KONTEYNER ŞEHİR İNŞASINA KATILIYOR

Van’dan depremin harap olduğu illerden biri olan Malatya’ya giden gruplar, arama kurtarma çalışmaları başta olmak üzere birçok noktada görev alırken, şimdi de depremden etkilenen vatandaşların barınması için konteyner kent kurulması çalışmalarına katıldı. .

Van’dan Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerden biri olan Malatya’ya seyahat eden gruplar çalışmalarını sürdürüyor. Van Valisi Ozan Balcı ile uyum içinde Malatya’nın dört bir yanında sarsıntının yaralarını sarmak için çalışan ekipler, ilk etapta kurdukları çadırların ardından 2 bin konteynerden oluşan konteyner kent kuruyor. Vali Balcı, Van Su Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) tarafından alt yapı, elektrik ve su bağlantılarının sürdürüldüğü kurulma aşamasındaki konteyner kentte incelemelerde bulundu. Vali Ozan Balcı, büyük bir azimle çalışan gruplara teşekkür ederek, çalışmaların kısa sürede tamamlanarak vatandaşların konteynerlere yerleştirileceğini söyledi.

Ekipler, Van Valiliği ile uyum içinde deprem bölgesinde yürütülen çalışmalarda, şehrin bozulan su ve kanalizasyon altyapısını da onarıyor. VASKİ ekipleri, depremden etkilenen vatandaşlara yönelik çadırkent ve hizmet binalarının altyapısını onarırken, tanker, basınçlı araçlarla su taşıma ve enkaz kaldırma çalışmalarına da destek veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu